Słupsk
Teren przy ulicy Szpilewskiego w Słupsku (Fot. Google Street View)

czwartek,

19 sierpnia 2021

12:42

Deweloper wyciął ponad 90 drzew w Słupsku, w tym część bez zezwolenia. Przedstawiciel firmy musiał zapłacić karę finansową

Prawie jedenaście tysięcy złotych kary za nielegalną wycinkę drzew zapłacił przedstawiciel jednego z deweloperów w Słupsku. Chodzi o usunięcie bez zezwolenia sześciu drzew z posesji przy ulicy Szpilewskiego. Powstaje tam osiedle mieszkaniowe.

Monika Rapacewicz, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słupsku potwierdziła, że kara administracyjna została nałożona na firmę, a wpłata została już dokonana. Nazwy inwestora nie podaje ze względu na ochronę danych osobowych, ponieważ karę uiściła osoba fizyczna, chociaż wycinka była prowadzona w interesie dewelopera.


- Część drzew inwestor miał prawo wyciąć, bo spełniały parametry, o których mówi stosowana ustawa. Natomiast na wycinkę sześciu drzew było niezbędne zezwolenie, którego inwestor nie posiadał. W związku z tym wszczęto postępowanie administracyjne i nałożono karę pieniężną w wysokości niespełna 11 tysięcy złotych. Grzywna została już zapłacona – wyjaśnia Monika Rapacewicz.

W sumie z działki, na terenie której realizowana jest inwestycja, usunięto łącznie 91 drzew. Inwestor wystąpił o zgodę na wycięcie kolejnych 86. Decyzji w tej sprawie jeszcze nie wydano.


Przemysław Woś/raf