Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Kinga Siwiec)

sobota,

31 lipca 2021

19:19

W Parku Witkacego w Słupsku stanęła całoroczna ścianka wspinaczkowa. Z nowej atrakcji cieszą się dzieci

Zakończył się siódmy etap budowy Parku Witkacego w Słupsku. Tym razem do dyspozycji mieszkańców została oddana ścianka wspinaczkowa. Kolejna atrakcja została sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy Słupska mogą już korzystać z całorocznej ścianki wspinaczkowej, która powstała w Parku Witkacego. Inwestycja była finansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego. Projekt był siódmym etapem przebudowy tego parku. Ścianka jest zadaszona, a uchwyty są rozmieszone w taki sposób, aby mogły z niej korzystać osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Nowa atrakcja ma 83 metry kwadratowe powierzchni i ponad trzy metry wysokości.

Z nowej atrakcji cieszą się przede wszystkim dzieci. - Bardzo dużo młodych ludzi tutaj się wspina, świetne to jest. To fajne urozmaicenie tego miejsca - mówią mieszkańcy. - Już się wspinałem. Ciężko jest, ale udało mi się wejść prawie na samą górę - chwali się natomiast kilkuletni chłopiec.

Rozbudowa Parku Witkacego była jednym z zadań z Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na nią ponad 1100 osób. Razem ze ścianką wspinaczkową miało powstać boisko na nowym Osiedlu Zachód, ale na to nie pozwoliły zapisy w Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Ostatecznie boisko zamieniono na plac zabaw. Łączna kwota obu inwestycji to 450 tysięcy złotych.

 

Kinga Siwiec/ua