Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

piątek,

30 lipca 2021

09:46

Znamy prognozowany termin oddania do użytku Trasy Kaszubskiej. "Były pewne trudności, ale zostały pokonane"

Najpóźniej w marcu przyszłego roku pojedziemy Trasą Kaszubską. 42-kilometrowy odcinek S6 od Obwodnicy Trójmiasta do miejscowości Bożepole Wielkie zostanie udostępniony kierowcom. Prace opóźniły się z powodu wykrycia dodatkowych stanowisk archeologicznych.

- Jesteśmy blisko zakończenia prac i oddania inwestycji - mówi wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Na tym odcinku S6 archeolodzy pierwotnie mieli zbadać 56 stanowisk na obszarze niemal półtora tysiąca arów. Po rozpoczęciu prac ziemnych liczba miejsc, które musieli sprawdzić i dokumentować archeolodzy, wzrosła do 127, a obszar do ponad czterech tysięcy dwustu arów.

DYNAMICZNY PROCES

- Najpóźniej w pierwszym kwartale 2022 roku przejedziemy drogą ekspresową S6 od Bożegopola Wielkiego do Trójmiasta. To już będzie ułatwienie, pewne usprawnienie dla tych, którzy w tej części województwa pomorskiego podróżują. Proces inwestycyjny jest bardzo dynamiczny, składa się z wielu ryzyk, też tych terenowych, archeologicznych, geologicznych. Tam takie trudności były, ale zostały pokonane - mówi wiceminister infrastruktury.

Cała trasa S6 od Trójmiasta do Goleniowa ma być gotowa do roku 2025. W województwie pomorskim rozstrzygnięto już przetargi i podpisano umowy na niemal wszystkie odcinki S6. Został do rozstrzygnięcia przetarg na ostatnią część ekspresówki od obwodnicy Słupska do miejscowości Bobrowniki.

 

Przemysław Woś/ua