Słupsk
(Fot. Pixabay)

czwartek,

29 lipca 2021

13:15

Weekendowa akcja szczepień w Słupsku. Preparat będzie można przyjąć w czterech miejscach

Przez weekend w Słupsku szczepienia będą jeszcze bardziej dostępne. Obok stałych punktów, przy szpitalu, szkole i gminnym lodowisku, dojdzie także punkt przy Parafii Św. Józefa przy ul. Szczecińskiej. Mieszkańcy, z którymi rozmawiała nasza reporterka przyznają, że każde miejsce, także kościół, są dobre do tego, aby się zaszczepić.

- Wszystko jedno gdzie, byleby się zaszczepili. Nie mamy szans pokonać tej pandemii, jeśli społeczeństwo nie zacznie myśleć - komentuje słupszczanin.

- Kościół jest dobrym miejscem, jak najbardziej. Wielu jest jeszcze nieprzekonanych, może posłuchają księdza i się zaszczepią - dodaje słupszczanka.

W najbliższy weekend, wszystkie osoby uprawnione do przyjęcia szczepienia, czyli po ukończeniu 12. roku życia, mogą wziąć udział udziału w akcji pn. "Słupsk się szczepi!". Wśród wszystkich osób, biorących udział w akcji, rozlosowane zostaną gadżety, promujące Miasto Słupsk.

DO WYBORU TRZY PREPARATY

- W ramach trwającej od początku lipca akcji promującej szczepienia przeciw COVID-19 pn. "Badania za szczepienia", Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla autorów najlepszych haseł, promujących program szczepień, rozlosowuje codziennie dwa vouchery na badania laboratoryjne. W ramach akcji "Słupsk się szczepi!", pula badań zostanie zwiększona o pięć voucherów - mówi Marcin Prusak rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku.

- W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w budynkach w Słupsku i w Ustce w sobotę, 31 lipca każdy chętny będzie mógł zaszczepić się przeciwko COVID-19. Do wyboru będą trzy preparaty: Pfizer, Astra Zeneca i Johnson&Johnson. W ten sposób szpital włącza się do akcji Słupsk się szczepi - dodaje.

Badania za szczepienia oferuje także punkt szczepień, organizowany przez SPMZOZ w salce przy Parafii Św. Józefa przy ul. Szczecińskiej 38, dla osób, które w tym dniu wezmą udział w akcji szczepień, rozlosuje 30 pakietów badań diagnostycznych.

DARMOWY DOWÓZ NA SZCZEPIENIE

 - Na terenie Słupska istnieje możliwość darmowego dowozu na szczepienie dla osób z niepełnosprawnościami oraz tych, które z obiektywnych przyczyn nie mogą samodzielnie dotrzeć do najbliższego punktu szczepień. Transport organizowany jest przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku - mówi Monika Rapacewicz, rzecznik słupskiego magistratu.

Aby umówić się na dowóz, na szczepienie, należy zadzwonić w godzinach od 8:00 do 20:00 pod numer: (59) 842 64 67 lub (59) 848 84 97 (693 390 025 – SMS dla osób niesłyszących i niedosłyszących).

Szczepienia odbywać się będą w następujących miejscach:

Sobota 31 lipca

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku - przygotowano dwa punkty szczepień w obiektach szpitalnych w Słupsku (budynek "I" przy ul. Hubalczyków 1) i w Ustce (w budynku przy ul. Mickiewicza 12). Oba będą czynne 31 lipca w godz. 8.00-20.00.

Punkt Szczepień Powszechnych w Redzikowie, godz. 8.00-18.00, oraz w słupskim Punkcie Szczepień Powszechnych w sali gimnastycznej przy ul. Słowiańskiej 2, godz. 8.00-16.00, kwalifikacja dzieci w godz. 8.00-12.00.

Niedziela 1 sierpnia

W salce przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Słupsku przy ul. Szczecińskiej 38.w godz. 10.00-14.30 zaszczepić się będzie można w mobilnym punkcie szczepień prowadzonym przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

Do tej pory w Słupsku pełną dawką zaszczepionych jest ponad 43 tysiące mieszkańców.

 

Joanna Merecka-Łotysz/mm