Słupsk
Ewa Wach rezygnuje z funkcji prezesa (Fot. Radio Gdańsk)

sobota,

24 lipca 2021

10:41

Ewa Wach rezygnuje z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku. Przechodzi na emeryturę

Ewa Wach poinformowała, że rezygnuje z pełnionej dotychczas funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku i przechodzi na emeryturę. Z oświadczenia majątkowego wynika natomiast, że pani prezes pobiera świadczenie emerytalne od roku 2020.

Spółka PGM w imieniu miasta zarządza mieszkaniami i lokalami komunalnymi. - Nie ma tu żadnej sensacji, po prostu kończę pracę w PGM i z końcem lipca odchodzę - powiedziała Ewa Wach w rozmowie z reporterem Radia Gdańsk.


KONTROWERSYJNE REMONTY

Ewa Wach objęła stanowisko w spółce w sierpniu 2015 roku. Wygrała konkurs na prezesa PGM za czasów prezydentury Roberta Biedronia. Za jej kadencji PGM Słupsk był krytykowany przez niektórych za nadmierne wydatki dotyczące remontów mieszkań komunalnych. W jednym z przypadków koszt przeprowadzonych prac wyniósł około 130 tysięcy złotych.

Prezes PGM Słupsk to jedno z lepiej opłacanych stanowisk w samorządzie miasta. Roczny dochód wynosi tu ok. 240 tysięcy złotych. Według nieoficjalnych informacji najpoważniejszą kandydatką do objęcia tej funkcji jest Agnieszka Zwierz, obecna dyrektor Wydziału Zarządzania Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Słupsku.


Przemysław Woś/raf