Słupsk
(Fot. Pixabay)

czwartek,

22 lipca 2021

11:30

Grozi mu 12 lat więzienia. Rozpoczął się proces "miasteckiego Spider-Mana"

Do dwunastu lat więzienia grozi 39-latkowi z Miastka. Mężczyzna jest podejrzany o liczne oszustwa internetowe. Podczas próby zatrzymania próbował uciec przez okno z wysokości trzeciego piętra. Dziś rozpoczął się jego proces przed Sądem Rejonowym w Miastku.

39-letni Łukasz B. był poszukiwany w związku z licznymi oszustwami, których miał dopuszczać się za pośrednictwem internetu. Wystawiał na portalach sprzęt AGD. Pobierał od klientów przelewy, ale towaru nigdy nie wysyłał. 22 lipca prokurator odczytał w sądzie akt oskarżenia, w którym 39-latkowi zarzucono popełnienie dwunastu takich przestępstw. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

UCIEKAŁ Z MIESZKANIA PO LINIE

Łukasz B. został aresztowany na początku lutego, po niecodziennej interwencji policji i strażaków. Najpierw zabarykadował się w mieszkaniu, a później próbował uciec z budynku po linie z wysokości trzeciego piętra. Został zatrzymany dwa piętra niżej. W czwartek do sądu został doprowadzony z aresztu.

39-letni Łukasz B. odpowiada przed sądem w warunkach recydywy - był wcześniej karany za liczne oszustwa i przestępstwa przeciwko mieniu.

Paweł Drożdż/MarWer