Słupsk
Szczepienia w Debrznie odbywają się bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Wystarczy okazać dowód osobisty (Fot. Pixabay)

czwartek,

22 lipca 2021

11:20

W Debrznie można się już zaszczepić. Zapisy nie są konieczne, wystarczy dowód

Mobilny punkt szczepień otwarto w Debrznie w powiecie człuchowskim. Można się w nim zaszczepić przeciwko koronawirusowi bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Na początek działa tylko w środy, w godzinach 10:00 - 13:00.

Łukasz Jurkowlaniec, wiceburmistrz Debrzna powiedział, że uruchomienie punktu miało przede wszystkim usprawnić akcję szczepień w powiecie człuchowskim.

- Wielu mieszkańców naszej gminy nie jest jeszcze zaszczepionych, bo być może mieli problemy z dotarciem do odpowiedniego punktu. Teraz taki mamy u siebie na miejscu, w budynku wyremontowanej przychodni - mówił wiceburmistrz Derzbana.

OTWARCIE NA GŁOSY MIESZKAŃCÓW

Szczepienia odbywają się bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Wystarczy okazać dowód osobisty.

- Podajemy preparaty Johnson & Johnson oraz Phizer. Jeżeli będzie taka sytuacja, że mieszkańcy będą zgłaszać chęć skorzystania z innych preparatów, to zapewne zostanie to udostępnione - dodawał Łukasz Jurkowlaniec.

Mobilny punkt szczepień działa na terenie nowej przychodni w Debrznie. Na początek tylko w środy, w godzinach od 10:00 do 13:00. 


Paweł Drożdż/pb