Słupsk
Trwają prace przy budowie przystani (fot. Radio Gdańsk/Kinga Siwiec)

środa,

21 lipca 2021

14:48

Gmina Damnica będzie miała przystań kajakową. Obiekt ma służyć nie tylko kajakarzom, ale też mieszkańcom

W gminie Damnica powstaje pierwsza przystań kajakowa. Obiekt jest budowany w ramach "Pomorskich Szlaków Kajakowych", a samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie ze środków województwa pomorskiego.

Przystań już niedługo zostanie oddana do użytku. Obecnie trwają prace przy rzece Łupawie w miejscowości Damno.


- To ostatnie miejsce na taką przystań na Łupawie. Tutaj akurat szlaki się kończą, a przede wszystkim ten najbardziej trudny szlak, który jest między Łebieniem a Damnem - mówi wójt gminy Andrzej Kordylas.

MIEJSCE DLA KAJAKARZY I LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

W ramach zadania wykonane zostaną między innym stały pomost cumowniczy oraz slip do wodowania małych jednostek pływających, ciągi komunikacyjne, wiaty, suszarki na kajaki, ławostoły, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery wraz z zestawem naprawczym. Teren przystani zostanie też ogrodzony.

Wójt gminy chce, aby obiekt służył nie tylko kajakarzom, ale także lokalnej społeczności, która będzie mogła wykorzystać infrastrukturę do organizacji spotkań.

NIŻSZE KOSZTY REALIZACJI INWESTYCJI

Projekt jest częścią "Pomorskich Szlaków Kajakowych" i samorząd otrzymał na niego dofinansowanie w wysokości aż 85% kosztów kwalifikowanych. Początkowo inwestycja była wyceniana na prawie 390 tysięcy złotych, ale udało się zaoszczędzić i przystań będzie kosztować niecałe 200 tysięcy złotych. 


Kinga Siwiec/am