Słupsk
(Fot. Unsplash)

środa,

21 lipca 2021

12:25

Jak wygląda szczepienie krok po kroku? Odpowiedzi w filmach instruktażowych Ministerstwa Zdrowia

Jak dokonać rejestracji? Jak znaleźć najbliższy punkt szczepień? Jak umówić się na szczepienie przeciw koronawirusowi? Kto może z niego skorzystać? To tylko część pytań, na które odpowiedzi znajdują się w krótkich instruktażowych filmach, publikowanych na facebookowym profilu słupskiego szpitala wojewódzkiego.

Akcja ma na celu dotarcie do osób, które nie są jeszcze przekonane do szczepienia.

- Filmy są rzeczywiście bardzo krótkie, mają po dwadzieścia sekund. W tej chwili są to nagrania przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia, ale pewnie za moment pojawią się też nasze informacje. Był moment trudny dla nas wszystkich, czyli sytuacja, gdy więcej było szczepionek niż szczepiących się, ale od kilku dni sytuacja zaczyna się zmieniać - mówi Marcin Prusak, rzecznik słupskiego szpitala. 

 


- Przypomnę tylko jeszcze, że w naszej placówce trwa konkurs. Każdego dnia do wygrania są dwa komplety badań. Szansę na ich zdobycie mają osoby, które w dniu szczepienia wypełnią krótką kartę konkursową i wpiszą na niej hasło promujące akcję szczepień, a następnie wrzucą ją do skrzynki ustawionej w szpitalnym punkcie. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej w kolejnym dniu roboczym. Nagrodą jest pakiet badań laboratoryjnych, obejmujący morfologię, badanie moczu, glukozy, stężenie mocznika, kreatyniny, jonogram i gospodarkę lipidową. Komercyjny koszt jednego pakietu to 65 złotych - mówi Marcin Prusak, rzecznik słupskiego szpitala.

PIĘTNAŚCIE PUNKTÓW Z RÓŻNYMI SZCZEPIONKAMI

W samym Słupsku działa piętnaście punktów szczepień. Aby zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19, należy skorzystać z infolinii Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989, skontaktować się bezpośrednio z wybranym punktem szczepień, wykorzystać e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl lub wysłać SMS na numer 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Joanna Merecka-Łotysz/MarWer