Słupsk
(Fot. Urząd Miejski Ustka)

wtorek,

20 lipca 2021

17:36

Ustka z drugim miejscem na prestiżowym berlińskim festiwalu filmów turystycznych. Pamiątkowy niedźwiadek już w kurorcie

Berliński Niedźwiadek trafił do Ustki. Wszystko za sprawą filmu, który promuje kurort - "Ustka – become the master of leisure" .

Film doceniono na 21. edycji słynnego Festiwalu The Golden City Gate (Międzynarodowy Festiwal Filmowy i Multimedialny), który co roku odbywa się przy Targach ITB w Berlinie.


- Jestem bardzo dumny, że film promujący nasze miasto, "Ustka – become the master of leisure", zdobył prestiżową nagrodę. Dostojna i piękna statuetka niedźwiadka z Berlina zostaje honorowym gościem naszego pięknego uzdrowiska – mówi Jacek Maniszewski, burmistrz Ustki.

- Wierzyłem w to, że nasz film, który bardzo krótko, ale tak celnie, prezentuje urok słynnego polskiego uzdrowiska, spodoba się na świecie – dodaje Włodzimierz Wolski, naczelnik Wydziału Promocji Miasta Ustka.


Ustka nagroda filmowa-7
(fot. Urząd Miejski Ustka)


NAJWAŻNIEJSZY FESTIWAL


Berliński festiwal od ponad dwóch dekad przedstawia i promuje właśnie filmy i produkcje multimedialne. Choć targi w Berlinie nie mogły się odbyć w sposób tradycyjny, organizatorzy przedstawili najpiękniejsze miejsca na świecie, produkcje z 23 krajów.

Wydarzenie oceniane jest jako jeden z najważniejszych festiwali filmów turystycznych na świecie. Film "Ustka – become the master of leisure" zdobył drugą nagrodę w ważnej kategorii "Filmy promujące miasta".

- To zawsze najbardziej oblegana kategoria na wszystkich festiwalach filmów turystycznych, bo dotyczy zarówno wielkich miast, małych, jak i maleńkich gmin. Tym bardziej cieszy wielkie zwycięstwo naszego polskiego filmu - mówi Włodzimierz Wolski. - Za współpracę przy przedmiotowym projekcie dziękujemy Szymonowi Kubce (Moonphasestudio) i Marcinowi Robakowskiemu - dodaje.

Festiwal "The Golden City Gate" jest członkiem CIFFT – International Committee of Tourism Film Festivals, który od 33 lat wskazuje światu najpiękniejsze turystyczne filmy świata. 


Joanna Merecka-Łotysz/ua