Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż)

wtorek,

20 lipca 2021

14:34

Inwestycje w ramach programu Polski Ład w Słupsku. Radni Prawa i Sprawiedliwości zgłaszają propozycje

Remont hali Gryfia, poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz unowocześnienie Parku Kultury i Wypoczynku - to propozycje słupskich radnych Prawa i Sprawiedliwości do Polskiego Ładu. Zadania o wartości ponad 50 milionów złotych przedstawili na konferencji prasowej.

Jacek Szaran z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Słupsku mówił, że jego klub przygotował gotowe propozycje, które władze miasta mogą zgłosić do rządowego funduszu.


- Pierwsza, największa inwestycja to modernizacja hali Gryfia. Nasza szacunkowa wartość tej inwestycji to 40 milionów złotych. Dalej, rewitalizacja i modernizacja Parku Kultury i Wypoczynku. W naszej ocenie wartość tej inwestycji to 10 milionów złotych. Ostatnie to zabezpieczenie przejść dla pieszych o wartości około 5 milionów złotych - mówił radny.

Łukasz Jaworski ze słupskiego PiS przekonywał, że dzięki modernizacji hali sportowej obiekt będzie dostępny dla większej liczby sportowców.

- Będą mogły wrócić wtedy szczypiornistki Słupi Słupsk, będzie można organizować turnieje piłkarskie, może Amber Cup znowu wróci do naszego miasta. Dzięki modernizacji hala miałaby większe zastosowanie - mówił Łukasz Jaworski.

W ramach Polskiego Ładu do samorządów na inwestycje ma trafić 20 miliardów złotych. 


Paweł Drożdż/ua