Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

wtorek,

20 lipca 2021

12:06

Mieszkańcy czekają na remont już prawie szesnaście lat. Postanowili napisać petycję do władz Słupska

Remontu pięciu ulic domagają się mieszkańcy osiedla Hubalczyków w Słupsku. Napisali petycję do władz miasta. Proszą w niej, by prezydent wystąpiła o pieniądze na modernizację do Rządowego Funduszu Polski Ład.

Chodzi o modernizację ulic Kijowskiego, Repelowskiego, Trzeciaka, Kwapisza oraz Ziei. Mieszkańcy mówią, że na zbudowanie ulic czekają 16 lat.

- Pisałem do urzędu już kilka razy, żeby choćby studzienkę na deszczówkę zrobili, bo nas zalewa. Jak popada, to nie można przejechać ani przejść. Zbudowali drogę obok, która jest wyżej, to dodatkowo wszystko spływa do nas. Jak kupowałem działkę na dom, to ta droga tak samo wyglądała. Nic się nie zmieniło przez 16 lat, nawet pół płyty nie poprawili - mówią mieszkańcy osiedla w rozmowie z reporterem Radia Gdańsk.

Władze miasta na razie nie odpowiedziały na petycję mieszkańców pięciu ulic. W ostatnich pięciu latach na modernizację jezdni i chodników na osiedlu Hubalczyków w Słupsku wydano ponad pięć milionów złotych. Petycja dostępna jest >>>TUTAJ.

 

Przemysław Woś/ua