Słupsk
(Fot. Pixabay)

poniedziałek,

19 lipca 2021

12:03

Walcz z COVID-19 bez kolejki. W niedzielę w Łebie kolejna odsłona akcji "Zaszczep się na wakacje"

W najbliższy weekend w Łebie odbędzie się druga odsłona akcji "Zaszczep się na wakacje". Szczepionki będą dostępne dla mieszkańców i turystów, także obcokrajowców.

Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby, zapewnia, że aby się zaszczepić, nie potrzebujemy dużo czasu. - W niedzielę przez sześć godzin udało się zaszczepić 108 osób. To oznacza, że co trzy minuty szczepiliśmy jedną osobę. Czas oczekiwania jest bardzo krótki. Problem pojawia się wtedy, kiedy nie mamy ze sobą dokumentów i wszystkie dane trzeba zweryfikować. Oczywiście wypełnienie ankiet przez obcokrajowców trwa trochę dłużej, bo ich obowiązuje trochę inny system rejestracji - mówi burmistrz.

TRANSPORT DLA OSÓB STARSZYCH

Punkt szczepień będzie dostępny w Szkole Podstawowej przy ulicy Tysiąclecia 11 od godziny 10:00 do 16:00. Przygotowano ponad 300 szczepionek firmy Johnson&Johnson.

Samorząd w Łebie zapewnia transport dla osób starszych i niepełnosprawnych, które mają problemy z poruszaniem się. Można go zarezerwować pod numerami telefonów 593 067 124 (infolinia) oraz 504 247 588.

Akcji szczepień będą towarzyszyć animacje i atrakcje dla dzieci.

 

Kinga Siwiec/ua