Słupsk
Z bezpłatnej rehabilitacji mogą skorzystać tym razem młodzi pacjenci (Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

wtorek,

13 lipca 2021

12:54

Rehabilitacja dla dzieci w Słupsku. Dziesięć bezpłatnych dni porad i zabiegów

W Słupsku można zapisać dziecko na bezpłatna rehabilitację. Młodzi pacjenci skorzystają z cyklu porad fizjoterapeuty oraz zabiegów, które prowadzone są w centrum rehabilitacji Avenir. Terapia dobierana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb każdego pacjenta.

- Udało nam się pozyskać środki na wsparcie młodzieży do 18. roku życia - mówi Wojciech Czajka, szef słupskiego centrum rehabilitacji Avenir. - Planujemy do 10 dni zabiegowych dla każdego pacjenta. Taka rehabilitacja jest w szczególności potrzebna dzieciom teraz, po okresie pandemii, ale nie tylko. Mamy lato, czyli porę roku, która sprzyja uprawianiu sportu. Ale jednocześnie podczas aktywności fizycznej można nabawić się wielu kontuzji. Zapraszamy więc do nas osoby po urazach kończyn, po złamaniach. Współpracujemy także z wieloma klubami sportowymi, zarówno ze Słupska, jak i z całego regionu. Pomagamy młodym sportowcom szybko odzyskać sprawność i umożliwić im szybki powrót do sportu. Zapraszamy również dzieci i młodzież z płaskostopiem, problemem koślawych czy szpotawych kolan a także z wadami kręgosłupa, takimi jak skolioza - dodaje.

Aby skorzystać z zabiegów, wystarczy posiadać skierowanie na rehabilitację od lekarza pediatry lub specjalisty z dopiskiem "pilne" a następnie skontaktować się z centrum rehabilitacyjnym pod jednym z dwóch numerów telefonów: 59 841 30 48 lub 506 084 789.


Posłuchaj, co o rehabilitacji i programach wsparcia mówi Wojciech Czajka:Joanna Merecka-Łotysz/raf