Słupsk
(fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

piątek,

09 lipca 2021

20:26

"Tour de Konstytucja". Słupska edycja ogólnopolskiej akcji obywatelskiej

Słupsk na trasie Tour de Konstytucja PL. W piątek odbyło się spotkanie mieszkańców z prawnikami, wolontariuszami a także artystami, którzy przybliżali istotę zapisów Konstytucji w odniesieniu do praw i obowiązków obywatelskich.

- To wydarzenie jest całkowicie apolityczne, dzisiaj priorytetem dla wszystkich organizacji obywatelskich jest dialog. Podczas tych wydarzeń można porozmawiać z prawnikami z różnych dziedzin - mówi mecenas Kinga Dagmara Siadlak, współorganizatorka imprezy. - Współorganizujemy razem z organizacjami lokalnymi w miastach, miasteczkach a nawet wsiach i rozmawiamy o Konstytucji.

AKCJA OBYWATELSKA

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji jest Prezes Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych Robert Hojda, honorowym patronat nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Wydarzenie jest apolityczne, jest oddolną akcją obywatelską.

90 MIEJSC W CAŁYM KRAJU

Słupsk jest jednym z ponad 90 miejsc w kraju, w których organizowane są wydarzenia w ramach tej akcji. Tour de Konstytucja zakończy się 8 sierpnia w Warszawie.


Joanna Merecka-Łotysz/puch