Słupsk
Katarzyna Prokop była gościem słupskiego studia Radia Gdańsk (fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

czwartek,

08 lipca 2021

13:51

Nowa dyrektor chce rozwinąć Przedsiębiorstwo Społeczne Fundacji Przystań. „Pomysłów i marzeń jest całe mnóstwo”

Katarzyna Prokop, od początku zaangażowana w działania fundacji Przystań, a także jej współtwórca, od kilku dni piastuje stanowisko dyrektora Przedsiębiorstwa Społecznego Przystań.

- Moja rola to przede wszystkim doprowadzenie do rozwoju Przystani - zaznacza Katarzyna Prokop. - Pomysłów i marzeń jest całe mnóstwo - dodaje.


Dyrektor stawia na stworzenie nowych miejsc pracy, których w tej chwili jest tylko dziesięć. - Poza rozwojem działu konfekcjonowania mamy tez pracownię rękodzieła i zakład poligrafii - tłumaczy. - Nasi podopieczni potrafią i robią wiele rzeczy zawodowo. Skręcają śrubki, składają instrukcje, czy wykonują drobne rzeczy, które wielu osobom mogłyby się nudzić. Usamodzielniamy ich i jest to szansa na pokazanie, że niepełnosprawny też może prowadzić aktywne życie zawodowe - mówi Katarzyna Prokop.


PRZYSTAŃ DZIAŁA OD DWÓCH LAT

Fundacja powstała w lipcu 2019 roku, aby pomóc tym, dla których - po tym jak ukończą szkołę średnią - nie ma pomysłu ani wsparcia. Przystań wspiera osoby niepełnosprawne intelektualnie nie tylko poprzez szereg działań i warsztatów, lecz także za sprawą oferowania im pracy oraz dodawania wiary w to, że mogą żyć normalnie, podobnie jak ich rówieśnicy.

Organizacja ma zakład poligrafii, a także pracownię montażu oraz rękodzieła. Zatrudnia dziesięć osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jej siedziba mieści się przy ulicy Gdyńskiej 13A w Słupsku.


Na antenie Studia Słupsk Katarzyna Prokop opowiedziała nam jak znalazła się w fundacji i zdradziła zawodowe plany.

Posłuchaj całej rozmowy:

 

 

Joanna Merecka Łotysz/tm