Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

piątek,

02 lipca 2021

07:20

Co zrobić, gdy pogryzie nas pies sąsiada? Kwestie konsekwencji prawnych [PRAWO PO LUDZKU]

W każdy piątek o godzinie 7:20 na antenie Studia Słupsk przybliżamy Państwu meandry prawa. Nasi goście, prawnicy, odpowiadać będą na jedno pytanie dotyczące zachowania w sądzie, podstawowych zagadnień prawniczych czy pobytu na sali sądowej.

Gościem porannej audycji była sędzia Joanna Hetnarowicz-Sikora, która odpowiadała na pytanie słuchaczki: czy i jakie mamy prawa wobec właściciela zwierzęcia, które wyrządziło nam szkodę?

- W każdym z przypadków, w którym zwierzę posiadające właściciela wyrządzi nam krzywdę, pogryzie nas, zniszczy ubranie czy będzie przedostawać się na naszą posesję i niszczyć nam rośliny, w każdym jednym odpowiedzialność za szkody ponosi właściciel - tłumaczy sędzia Joanna Hetnarowicz - Sikora. - Swoich praw możemy dochodzić w sądzie cywilnym. Są jednak wyjątki, w których właściciel może zostać zwolniony z tej odpowiedzialności - tłumaczy sędzia Joanna Hetnarowicz-Sikora.

O tym, jak to jest z odpowiedzialnością za szkody wyrządzone przez zwierzęta i kiedy jesteśmy zwolnieni z odpowiedzialności za ich czyny sędzia Joanna Hetnarowicz-Sikora. Posłuchajcie całej rozmowy:


Jeśli mają Państwo pytania dotyczące działania sądu, jego pracy, jeśli wydarzenia na sali rozpraw bywają niejasne - zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym: slupsk@radiogdansk.pl lub j.merecka@radiogdansk.pl.


Joanna Merecka-Łotysz/mw