Słupsk
(Strona Autora: www.pawelsmolik.pl)

piątek,

18 czerwca 2021

12:27

To nie pustynia w Chile. To nasze pomorskie wydmy. A na nich fotograf uwiecznił majestatyczną wilczą rodzinę

Paweł Smolik, zajmujący się fotografowaniem dzikiej przyrody, uchwycił na zdjęciu pięć przechodzących przez wydmy wilków. Widok zapiera dech w piersiach.

Fotografia została zatytułowana "Władcy wydm". Przedstawia wilczą rodzinę, spacerującą po wydmach w Słowińskim Parku Narodowym. Aby móc wykonywać takie zdjęcia, autor musiał uzyskać zezwolenie od dyrekcji parku. Ze względu na ochronę gatunku, nie podano jednak dokładnych informacji o miejscu, które zostało sfotografowane.

Fotografia została nagrodzona w Grand Prix konkursów na Fotografa Roku 2021 Związku Polskich Fotografów Przyrody w Okręgu Śląskim. Gratulujemy autorowi!


- Bardzo cieszymy się, że fotografia wilków z SPN została doceniona, a Panu Pawłowi Smolikowi gratulujemy oka, zimnej krwi i... odwagi - skomentował na Facebooku Słowiński Park Narodowy.

Jak wyjaśnili przedstawiciele parku, wilcze rodziny zajmują terytorium o powierzchni około 250 kilometrów kwadratowych. Stąd też obecność tego gatunku na wydmach nie jest zjawiskiem zaskakującym. Teren może być bowiem zróżnicowany, a wilki potrafią przejść nawet 40 kilometrów dziennie.

Wśród komentarzy pod opublikowaną fotografią nie brakuje pozytywnych opinii. "Zaniemówiłam z wrażenia", "Cóż za sceneria!" - to tylko niektóre z nich.

 

ua