Słupsk
fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz

piątek,

11 czerwca 2021

14:21

Zwierzaki otrzymają uwagę, czas i liczne pieszczoty. Dzień otwarty w słupskim schronisku dla zwierząt już w najbliższą niedzielę

Ponad rok zwierzaki ze słupskiego schroniska czekały na spacery z mieszkańcami Słupska i okolic. Pandemia ograniczyła kontakty z odwiedzającymi placówkę, uniemożliwiła też prowadzenie Dni Otwartych czy imprez pokazujących jak na co dzień funkcjonuje placówka. Teraz lubiane przez mieszkańców wydarzenie wraca.
Dzień otwarty w słupskim schronisku dla zwierząt już w najbliższą niedzielę.

- Rok i trzy miesiące - przez taki czas byliśmy zamknięci dla mieszkańców. Oczywiście adopcje odbywały się bez przerwy ale Dnia Otwartego, z powodu pandemii, nie udało nam się zorganizować. W najbliższą niedzielę będzie można zabrać psa na wycieczkę i dać mu to, co najcenniejsze: ludzkie towarzystwo, trochę głaskania i długi spacer - mówi Marta Śmietanka kierownik słupskiego schroniska dla zwierząt.

Udział w Dniu Otwartym może wziąć każdy. Jednak pies może zostać wydany wyłącznie osobie pełnoletniej. Zapisy na spacery przyjmowane będą od 11.30. Schronisko przypomina także o maseczkach i dystansie społecznym. 

Słupskie Schronisko dla zwierząt przy Sportowej 73 A czeka na odwiedzających 13 czerwca od godziny 11.30 do 14.30.

Jak będzie wyglądał dzień odwiedzin opowiedziała naszej reporterce Marta Śmietanka:Joanna Merecka-Łotysz/amo