Słupsk
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Radio Gdańsk/Grzegorz Armatowski)

czwartek,

10 czerwca 2021

11:27

Wykonawca odcinka S6 obwodnica Słupsk-Bobrowniki wyłoniony. "Ważny etap mamy za sobą"

Drogowcy wybrali wykonawcę ostatniego odcinka trasy S6 w województwie pomorskim. 16-kilometrowy odcinek ekspresówki pomiędzy obwodnicą Słupska a miejscowością Bobrowniki będzie kosztował niemal 549 mln złotych.

 

Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podkreśla, że to ważny moment dla całej inwestycji na Pomorzu.

bobrownikimapka

(Fot. GDDKiA Gdańsk)


"WAŻNY ETAP MAMY ZA SOBĄ"

- Najważniejsze to dopiąć umowy podpisami, ale to jest bardzo istotny moment, kiedy na ostatni odcinek drogi ekspresowej S6 na Pomorzu wybieramy najkorzystniejszą ofertę. Dlatego, że to jest taki finisz prac związanych z wyłonieniem wykonawców i pewien ważny etap mamy za sobą - dodaje Michalski.

Ten odcinek S6 ma zaprojektować i zbudować konsorcjum firm firm NDI, NDI Sopot oraz Limited Liability Partnership Todini Central Asia. Umowa obejmuje 37 miesięcy plus okres zimowy. Pozostałe odcinki S6 w okolicach Słupska i Lęborka, Bożepole Wielkie - Leśnice - tu drogowcy czekają na decyzję Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie wyniku przetargu. Leśnice - Skórowo i Skórowo - Bobrowniki - tu trwa kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

DO 2025 ROKU

Trwa budowa S6 od obwodnicy Trójmiasta do Bożegopola Wielkiego. Drogowcy podpisali już umowy z wykonawcami na Obwodnicę Metropolitalną oraz rozbudowę obwodnicy Słupska. Cała trasa S6 ma być gotowa do roku 2025. Pierwsze nowe odcinki S6 w okolicach Gdyni mają być udostępnione kierowcom w końcu tego lub na początku przyszłego roku.


Przemysław Woś/mw