Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

środa,

09 czerwca 2021

14:50

Lekcja Stylu, czyli metamorfoza promująca nowy kierunek nauczania w słupskim Zespole Szkół Informatycznych

W słupskim Zespole Szkół Informatycznych odbyła się Lekcja Stylu. Za metamorfozę promującą nowy kierunek nauczania odpowiadały stylistka Paulina Dulanowska i wizażystka Ewa Sakowicz, które już od września będą nauczycielkami zawodu.

 

Obie panie przeprowadziły metamorfozę uczennicy ze szkoły. Paulina Dulanowska przygotowała dwie stylizacje, a Ewa Sakowicz wykonała piękny makijaż.

PRACA Z CZŁOWIEKIEM

- Tworzymy dzisiaj taki spot reklamowy, aby zachęcić do korzystania z kierunku, jakim jest Technik Stylista, i pokazać, jak wygląda ten zawód - mówi Paulina Dulanowska. - Praca stylisty to przede wszystkim praca z człowiekiem i tego chcemy nauczyć w tej szkole. Jak ubrać człowieka, aby wyglądał dobrze i czuł się dobrze, żeby znalazł swój styl - dodaje.

- Nasza modelka jest młodziutka i tak też dobrany ma makijaż, delikatnie podkreślone oczy, delikatnie opalizujący efekt, który modeluje twarz. Wyciągamy na wierzch to, co najpiękniejsze - mówi Ewa Sakowicz.

lekcja-stylu

(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

NOWY KIERUNEK

Już od września uczniowie w Słupsku poznawać będą tajniki mody i urody. Wszystkie szczegóły dotyczące nauki na kierunku technik stylista znajdują się na stronie internetowej ZSI.

Posłuchaj rozmowy:Joanna Merecka-Łotysz/am