Słupsk
(Fot. Gmina Słupsk)

środa,

09 czerwca 2021

11:08

Dwie nowe inwestycje w gminie Słupsk. "Mają na celu polepszenie infrastruktury drogowej, pieszej oraz parkingowej"

Nowe inwestycje drogowe w gminie Słupsk. Władze podpisały dwie umowy o łącznej wartości ponad czterech milionów złotych. Pierwsza z nich dotyczy przebudowy ulicy Przemysłowej w Głobinie, a druga ścieżki rowerowej w Bruskowie Wielkim.

 

Oba projekty mają zostać skończone w ciągu roku. - Przebudowa ulicy Przemysłowej w miejscowości Głobino będzie kompleksowa. Są to prace inwestycyjne, które mają na celu polepszenie infrastruktury drogowej, pieszej oraz parkingowej dla zlokalizowanych w sąsiedztwie tej ulicy zakładów przemysłowych. Całkowita wartość tej inwestycji to prawie 3 200 000 złotych. Prace rozpoczną się w lipcu - wskazuje Ewa Guzińska, rzecznik prasowy gminy Słupsk.

WRAZ Z DOFINANSOWANIEM

Drugą inwestycja będzie budowa ścieżki rowerowej w Bruskowie Wielkim, wraz z jej oznakowaniem i oświetleniem miejscowości. Ta inwestycja jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach projektu Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym. Koszt przedsięwzięcia to prawie 1 200 000 złotych.


Kinga Siwiec/mw