Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

poniedziałek,

07 czerwca 2021

13:32

Bóle stawów po COVID-19. Jak sobie z nimi poradzić? Odpowiada fizjoterapeuta Wojciech Czajka

Gościem porannej audycji Studia Słupsk o godz. 7.20 był fizjoterapeuta, osteopata Wojciech Czajka. Tematem rozmowy były sposoby na powrót do formy po przebytej chorobie COVID-19 ze szczególnym uwzględnieniem problemów ze stawami.


- Dolegliwości stawowe są drugim najczęstszym objawem, na który skarżą się nasi pacjenci - powiedział Wojciech Czajka. - Jest to spowodowane także tym, że podczas choroby nasza aktywność ruchowa jest mocno ograniczona. Zauważyliśmy także pewną korelację u pacjentów, którzy mieli przed chorobą pewne symptomy bólów stawowych, one podczas choroby COVID - 19 zdecydowanie im się nasiliły. Domniemamy, że choroba potęguje nasze objawy bólu stawów - zaznaczył fizjoterapeuta.

Specjalista w trakcie rozmowy podzielił się wiedzą na temat możliwości powrotu do formy po covidzie. Przede wszystkim zalecał ćwiczenia fizyczne oraz domowe sposoby na ból stawów.

Co tydzień w poniedziałek o godz. 7:20 na antenie Studia Słupsk można posłuchać gości, w tym lekarzy czy fizjoterapeutów, którzy odpowiadają na jedno pytanie dotyczące najczęstszych dolegliwości po chorobie.

Poniżej zapraszamy do wysłuchania rozmowy z fizjoterapeutą Wojciechem Czajką:

 

 

 

Joanna Merecka-Łotysz/DW