Słupsk
(fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż)

niedziela,

02 maja 2021

11:56

Słupscy radni PiS apelują o poparcie Krajowego Planu Odbudowy. Region może dostać ponad 1,8 miliarda złotych

Prawo i Sprawiedliwość zaapelowało w Słupsku do wszystkich formacji politycznych o poparcie Krajowego Planu Odbudowy. Lokalni działacze PiS mówili, że Polska może otrzymać największe w historii Unii Europejskiej środki finansowe - około 770 miliardów złotych.


Tadeusz Bobrowski, radny miejski Prawa i Sprawiedliwości w Słupsku, podkreślał, że do regionu słupskiego może trafić ponad 1,8 miliarda złotych.

SZANSA DLA MNIEJSZYCH MIEJSCOWOŚCI

- To są ogromne pieniądze. Myślę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzyma słowa i te pieniądze będą równomiernie rozkładane w całym kraju, również na ziemię słupską trafi odpowiednia kwota - mówił Tadeusz Bobrowski.

Kolejny radny PiS w Słupsku, Łukasz Jaworski, dodawał, że jego zdaniem poprzednie środki z Unii Europejskiej nie były równomiernie rozkładane na duże i mniejsze miejscowości.

- Liczymy, że teraz dzięki kolejnej puli w takich miastach jak nasze powstaną nowe obiekty sportowe z prawdziwego zdarzenia, gdzie kibic będzie mógł przyjść i poczuć się jak na zachodzie Europy. To także drogi, lepsze połączenia z Trójmiastem, Szczecinem czy Poznaniem - dodawał Łukasz Jaworski.

Nad ustawą o zasobach własnych Unii Europejskiej Sejm debatować będzie we wtorek. 


Paweł Drożdż/am