Słupsk
(Fot. Pixabay)

piątek,

30 kwietnia 2021

12:54

Koniec oddziału izolacyjnego w słupskim szpitalu. Wracają regularne zabiegi chirurgiczne

Słupski szpital wojewódzki zamyka jeden z oddziałów izolacyjnych. Powstał on na początku kwietnia przed trzecią falą pandemii i leczono w nim 57 pacjentów.


- To niejedyne zmiany w naszej placówce - mówił Marcin Prusak rzecznik słupskiego szpitala. - Decyzja o likwidacji oddziału została podjęta zgodnie z wytycznymi Wojewody Pomorskiego i oznacza, że na swoje miejsce wraca Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, który przez ostatnie tygodnie dzielił sale z Oddziałem Kardiologicznym - tłumaczył.

WZNOWIENIE ZABIEGÓW

- Mamy nadzieję, że sytuacja powoli wraca do normy. Zależy nam, aby nasi pacjenci byli leczeni w najbardziej komfortowych warunkach i mogli przechodzić terapie kompleksowo, bez odwlekania ich w czasie. Dlatego na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej wracamy do przeprowadzania wszystkich zabiegów - mówił Andrzej Sapiński, prezes zarządu słupskiego szpitala.

W słupskiej placówce nadal jest siedemdziesiąt łóżek na dwóch oddziałach izolacyjnych, dziesięć na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i dziesięć łóżek respiratorowych na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla chorych na COVID-19.

Joanna Merecka-Łotysz/ap