Słupsk
(Fot. Facebook/Piotr Müller)

poniedziałek,

19 kwietnia 2021

11:31

Punkt Szczepień Powszechnych otwarto w Redzikowie. Piotr Müller: ich liczba w kraju będzie sukcesywnie rosnąć

Ponad dwa tysiące dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi tygodniowo będzie aplikować pacjentom Punkt Szczepień Powszechnych w Redzikowie koło Słupska. 19 kwietnia otwarcie obiektu zlokalizowanego na lodowisku. Minister Piotr Müller przybliżył temat będąc gościem miejskiego programu Radia Gdańsk Studio Słupsk.

W rozmowie zapowiedział, że liczba punktów szczepień przeciwko COVID-19 będzie się stale zwiększała. - To zależy od tempa dostaw preparatów, ale mam nadzieję, że we wszystkich punktach w naszym regionie będzie się szczepić coraz więcej mieszkańców. To jest bardzo ważne, by kolejne roczniki miały do tego dostęp - dodał rzecznik rządu.


TRZY LOKALIZACJE

W Słupsku Punkt Szczepień Powszechnych będzie się mieścił w sali gimnastycznej przy ulicy Słowiańskiej 2, w Lęborku w szkole podstawowej numer 8 przy ulicy Mireckiego, a w Bytowie w placówce edukacyjnej przy ulicy Derdowskiego.

Minister Müller wskazał też, że do czerwca tego roku zostaną podpisane umowy na realizację trasy S6 od wsi Bożepole Wielkie do Słupska. Budowa ma kosztować około trzech miliardów złotych, a trasa będzie gotowa w 2025 roku.

Rzecznik rządu był gościem miejskiego programu Radia Gdańsk Studio Słupsk 102 FM. Całej rozmowy można posłuchać tu:


Przemysław Woś/mw