Słupsk
Za naruszenie zasad dotyczących działalności lokali gastronomicznych grozi kara do 30 tysięcy złotych (Fot. Pixabay)

środa,

14 kwietnia 2021

11:46

Słupska klubokawiarnia od trzech miesięcy działa mimo zakazu. Sanepid znów interweniuje, właściciel dalej nie respektuje przepisów

Słupski sanepid wszczął już trzecie postępowanie w sprawie otwarcia Duo Cafe. Lokal dla klientów czynny jest od początku tego roku. W lutym i w marcu na właściciela knajpy sanepid nałożył dwie kary w łącznej wysokości 15 tysięcy złotych, za między innymi "nierespektowanie rozporządzeń ministra, wprowadzonych w związku z obowiązującym stanem epidemii".

O sprawie po raz pierwszy mówiliśmy niespełna trzy miesiące temu. Na przełomie stycznia i lutego, a także w połowie marca, kiedy sanepid w Słupsku wszczął postępowania administracyjne wobec otwartego lokalu, właściciel Aleksander Figurski zapewniał, że rozpoczął normalną działalność z zachowaniem reżimu sanitarnego, bo groziło mu bankructwo.


Twierdził, że reakcje klientów na jego decyzję o kontynuowaniu działalności są pozytywne. - Z tego, co nam mówicie, jesteście wdzięczni za to, że jesteśmy, że traktujemy was jak ludzi, że możecie u nas poczuć odrobinę normalności, że możecie u nas nawiązać kontakt z innymi, że możecie wreszcie zjeść, wypić i miło spędzić czas - napisał na fanpage'u facebookowym Duo Cafe.


KARA ZA NIEPRZESTRZEGANIE OBOSTRZEŃ

Za naruszenie zasad dotyczących działalności lokali gastronomicznych grozi kara do 30 tysięcy złotych.
 

Joanna Merecka-Łotysz/pb