Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż)

środa,

07 kwietnia 2021

15:45

Koalicja Obywatelska apeluje o włączenie lekarzy rodzinnych do szczepień przeciw COVID-19

Wszyscy lekarze rodzinni powinni dołączyć do masowego szczepienia Polaków przeciw COVID-19 - uważają politycy Koalicji Obywatelskiej. W środę apelowali o to do rządu na konferencji prasowej w Słupsku.

Senator Kazimierz Kleina mówił, że obok dużych ośrodków medycznych, w szczepionki powinny być zaopatrywane również małe gabinety lekarskie.

- Masowość szczepień będzie wówczas, gdy będą realizowane przez wszystkie gabinety lekarzy rodzinnych, którzy mają doskonałą informację o swoich pacjentach. Wtedy nie byłby potrzebny tak rozbudowany system ewidencji informatycznej - mówił senator Kleina.

REFORMA WEDŁUG PLATFORMY

Poseł PO Zbigniew Konwiński przypominał, że PO przygotowała niedawno pakiet propozycji reformy służby zdrowia. Zakłada on m.in. tworzenie sieci stu szpitali oraz przeprowadzenie powszechnych badań zdrowia Polaków czy utworzeniu programu rehabilitacji dla osób po zakażeniu koronawirusem. Jego koszt oszacowano na sto miliardów złotych.

- To propozycje, do których, mamy nadzieję, rządzący podejdą poważnie, bo sytuacja jest zła - mówił poseł.

W Polsce podano już prawie sześć milionów 800 tysięcy dawek szczepionki przeciw COVID-19. W tym dwie dawki dostały ponad dwa miliony osób.

 

Paweł Drożdż/ako