Słupsk
(fot. Pixabay)

środa,

07 kwietnia 2021

12:32

82 nowe zakażenia koronawirusem w regionie słupskim. W większych miastach będą kolejne punkty szczepień

W środę odnotowano 82 nowe zakażenia koronawirusem w regionie słupskim. W całym województwie pomorskim potwierdzono 730 przypadków, a w kraju - 14 910. Obowiązujące obostrzenia epidemiczne zostały przedłużone o ponad tydzień.

Do 18 kwietnia zamknięte będą między innymi restauracje, hotele, galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, instytucje kultury i obiekty sportowe. Nauka będzie odbywać się zdalnie, a w kościołach obowiązuje limit jednej osoby na 20 metrów kwadratowych powierzchni.

NOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ W REGIONIE

Rząd chce zwiększyć liczbę miejsc, w których będą wykonywane szczepienia przeciwko koronawirusowi. Punkty mogą być zlokalizowane w szkołach, urzędach, domach kultury, ale również w namiotach w dobrze dostępnych miejscach z dużymi parkingowymi lub punktach drive-thru, gdzie szczepienia odbywać się będą w samochodach lub budynkach.

W Słupsku również powstanie taki punkt masowych szczepień przeciwko koronawirusowi. Dwa specjalne namioty znajdą się na parkingu kliniki Salus przy ulicy Zielonej. W Ustce zorganizowany zostanie jeden taki punkt w urzędzie miasta.

- Złożyliśmy wniosek do wojewody pomorskiego i czekamy na decyzję. Taki punkt miałby powstać w sali 101 usteckiego urzędu - mówi Eliza Mordal, rzecznik usteckiego magistratu. - Punkty szczepień spędzają nam sen z powiek. Starania o dodatkowe miejsca stały się jednym z naszych priorytetów. W ubiegłym tygodniu rząd uruchomił nowe możliwości dla samorządów i my z nich skorzystaliśmy - dodaje Eliza Mordal.

Punkt masowych szczepień powstanie także w szpitalu w Miastku. Chęć utworzenia punktów szczepień dla mieszkańców zadeklarowały również Kępice w Szkole Podstawowej na sali gimnastycznej oraz Bytów przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Usługowych oraz Lębork w Szkole Podstawowej nr 8 przy Mireckiego oraz w szpitalu.

Punkty masowych szczepień będą działały od 19 kwietnia tego roku.

 

Joanna Merecka-Łotysz/am