Słupsk
(Fot. Pixabay)

środa,

07 kwietnia 2021

10:55

By kupić nowy sprzęt, strażacy chcą... zbierać złom. "Jesteśmy otwarci na sprzątanie, czyścimy działki"

Strażacy-ochotnicy zbierają złom, by doposażyć swoją jednostkę w Gardnie Wielkiej, w powiecie słupskim. Liczą też na pomoc mieszkańców. Są gotowi posprzątać prywatne posesje, działki czy ogródki. Zebrany złom ma zostać przeznaczony na zakup nowego sprzętu m.in. do wozów bojowych.

 Strażacy za zebrany złom chcą kupić nowe hełmy, rękawice techniczne, kominiarki ognioodporne oraz sprzęt do naprawy wozów bojowych.

- Wozy, którymi dysponujemy, są dosyć stare i często trzeba przy nich przeprowadzać różne prace renowacyjne. Niestety jako jednostka nie dysponujemy żadnymi narzędziami. Nasi druhowie muszą wszystko przynosić od siebie z domów. Za zebrany złom moglibyśmy część tych zaległości nadrobić - mówił Damian Michta, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Gardnie Wielkiej.

Druhowie są gotowi odbierać złom z każdego miejsca. Apelują do mieszkańców o wskazywanie lokalizacji, gdzie zalega każda ilość niepotrzebnego aluminium i metalu.


"ZBIERAMY ZŁOM I SPRZĄTAMY DZIAŁKĘ"

- Jesteśmy otwarci na sprzątanie. Robimy to za darmo i nieodpłatnie. Zabieramy złom, czyścimy i sprzątamy działkę. Zapraszamy do kontaktu z nami - dodawał naczelnik OSP w Gardnie Wielkiej.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gardnie Wielkiej ma ponad 50 interwencji rocznie. Obok pożarów, to także wypadki komunikacyjne czy akcje poszukiwawcze na wodzie. Informacje ws. przekazania złomu można kierować bezpośrednio do strażaków w Gardnie Wielkiej lub pod numerem telefonu 793 606 454.


Paweł Drożdż/ap