Słupsk
Na jedno zadanie maksymalne dofinansowanie wyniesie 10 tysięcy złotych (Fot. Pixabay)

wtorek,

06 kwietnia 2021

13:50

Rozpoczyna się pierwszy, pilotażowy Budżet Obywatelski powiatu bytowskiego. Pomysły można zgłaszać do końca maja

70 tysięcy złotych mają do wydania mieszkańcy w pierwszym Budżecie Obywatelskim powiatu bytowskiego. Już można zgłaszać pomysły. Każde zadanie musi powstać na terenie co najmniej dwóch gmin.

To pilotażowa wersja Budżetu Obywatelskiego powiatu bytowskiego. Według przyjętych zasad, pomysły powinny być o charakterze ogólnym, dostępne dla wszystkich mieszkańców powiatu, zrealizowane przynajmniej na terenie dwóch gmin. Dodatkowo zgłaszający projekt powinien mieć na nim co najmniej 16 podpisów poparcia.

ZADANIA DLA WSZYSTKICH

- Zakres zadań jest bardzo szeroki. Co komu przyjdzie do głowy. To mogą być programy związane z ochroną środowiska, edukacją, zdrowiem, polityką prorodzinną oraz kulturą i zdrowiem. Każde zadanie powinno być przydatne przynajmniej dla mieszkańców dwóch gmin - mówi Leszek Waszkiewicz, starostwa powiatu bytowskiego.

Na jedno zadanie maksymalne dofinansowanie wyniesie 10 tysięcy złotych. Władze powiatu zapowiedziały, że jeśli pilotażowa wersja Budżetu Obywatelskiego przyjmie się wśród mieszkańców, to będą kolejne edycje z większą pulą środków.

Pomysły można zgłaszać do końca maja. Głosowanie zaplanowano na drugą połowę sierpnia.

 

Paweł Drożdż/mm