Słupsk
(Fot. Słuchacz Radia Gdańsk)

wtorek,

06 kwietnia 2021

12:05

Cztery osoby ciężko ranne w wypadku w centrum Słupska. Kierowca mazdy był pijany i pod wpływem narkotyków

Cztery osoby ciężko ranne. To bilans czołowego zderzenia na ulicy Poznańskiej w Słupsku w nocy z niedzieli na poniedziałek. Kierujący mazdą obywatel Ukrainy miał ponad dwa promile alkoholu i był pod wpływem narkotyków, amfetaminy i marihuany.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący mazdą zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka jaguarem. 28-letni obywatel Ukrainy miał ponad dwa promile alkoholu we krwi i był pod wpływem narkotyków. Kierująca jaguarem była trzeźwa - mówił sierż. szt. Jakub Bagiński Wydział Prewencji KMP w Słupsku.

POWAŻNE OBRAŻENIA

Cztery poszkodowane w wypadku osoby mają poważne złamania i są hospitalizowane. Kierowca mazdy doznał złamań twarzoczaszki, jeden z jego pasażerów złamania kości szczękowej, oczodołu i nosa, a drugi ma złamaną lewą rękę i nogą. Natomiast kierująca jaguarem doznała złamania odcinka szyjnego kręgosłupa. Pasażerowie mazdy byli obywatelami Ukrainy. Policja i prokuratura wszczęły dochodzenie w tej sprawie.

W miniony weekend w regionie słupskim doszło do jednego wypadku, 23 kolizji, blisko 100 przekroczeń dozwolonej prędkości. Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących i dwie osoby z zakazem prowadzenia pojazdów.


Joanna Merecka-Łotysz/ap