Słupsk
Gość programu miejskiego w Słupsku mówił także o dużej aktywności zwierząt przy drogach oraz o sensacji ornitologicznej (Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż)

czwartek,

25 lutego 2021

13:59

Leśne noclegownie zostaną na stałe. Pomysł zdał test m.in. w nadleśnictwie Warcino i będzie wprowadzony w całym kraju

 W polskich lasach będzie można nocować na dziko. Od 1 maja Lasy Państwowe udostępnią w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary do spania pod gołym niebem. Pomysł po fazie testowej okazał się strzałem w dziesiątkę. Sprawdzano go m.in. w nadleśnictwie Warcino.Udostępnienie dodatkowych terenów do nocowania na dziko to efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok. Jego rezultaty okazały się przełomowe, dlatego leśnicy postanowili, że takich obszarów w lesie będzie jeszcze więcej i zostaną wprowadzone na stałe.

47 OSÓB NOCOWAŁO W LASACH W OKOLICACH WARCINA

Projekt był prowadzony m.in. na terenie nadleśnictwa Warcino - mówił o tym w czwartek Kamil Szydłowski z nadleśnictwa Warcino, który był gościem Radia Gdańsk w Słupsku.

- Projekt pilotażowo prowadziliśmy przez rok i ze spania w naszym lesie skorzystało 47 osób. Do nikogo nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Te nocowanie odbywało się bez szkody dla lasu - mówił leśnik.

DUŻA AKTYWNOŚĆ ZWIERZYNY

Kamil Szydłowski na 102 FM opowiadał, że nocowanie na dziko w lesie odbywa się według ścisłych reguł i należy to wcześniej zgłosić w nadleśnictwie. Gość programu miejskiego w Słupsku mówił także o dużej aktywności zwierząt przy drogach oraz o sensacji ornitologicznej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

 

Paweł Drożdż/ako