Słupsk
(Fot. Pixabay)

środa,

24 lutego 2021

13:26

Za dużo "energetyków" i nieregularność. Jakie jeszcze złe nawyki żywieniowe ma słupska młodzież? [POSŁUCHAJ]

Niezdrowe nawyki żywieniowe młodzieży w Słupsku. Akademia Pomorska zapytała osoby w wieku od 15 do 25 lat o najchętniej wybierane napoje oraz preferowany styl życia. Na 240 ankietowanych aż 70 procent z nich przyznało się do regularnego picia napojów energetycznych.

Co drugi badany wskazał również, że nie czyta składu kupowanych produktów i śpi mniej niż pięć godzin. Wyniki ankiet komentowała w środę Anna Jakubczyk, dietetyk z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku, która była gościem słupskiego studia Radia Gdańsk.


MŁODZIEŻ NIE ODŻYWIA SIĘ ZDROWO

- Zdecydowanie za dużo napojów słodzonych i nieregularności w jedzeniu posiłków. Dodam do tego jeszcze kolejny problem, czyli brak aktywności fizycznej wśród młodych ludzi. Biorąc pod uwagę zdalną naukę i ostatnio surową pogodę, to ta aktywność jest zerowa - wyjaśniła dietetyk.

Młodzi ludzie w badaniach Akademii Pomorskiej często przyznawali się także do spożywania alkoholu i palenia papierosów. Jedna trzecia badanych dopowiadała jeszcze, że ma regularne problemy ze snem.

Anna Jakubczyk była gościem miejskiego programu Radia Gdańsk Studio Słupsk 102 FM. Całej rozmowy można posłuchać tutaj:


Paweł Drożdż/mw