Słupsk
Małgorzata Łosiewicz opowiedziała w Radiu Gdańsk o planach na ten rok, kolejnych projektach i wsparciu mieszkańców (Fot. Słupsk.pl/archiwum prywatne)

poniedziałek,

22 lutego 2021

17:14

Gdzie w Słupsku są bariery architektoniczne do zlikwidowania? Zgłoszenia do programu "Miasto bez barier" trwają [POSŁUCHAJ ROZMOWY]

Słupskie Stowarzyszenia Rozwoju Inspiracje po raz ostatni będzie likwidować bariery architektoniczne z obszaru objętego rewitalizacją. W programie "Miasto bez barier" działania skierowane były głównie do osób, które mają ograniczone możliwości w poruszaniu się.

Gościem Studia Słupsk była Małgorzata Łosiewicz ze Stowarzyszenia Rozwoju Inspiracje.

- Likwidujemy między innymi za wysokie krawężniki, brak poręczy czy drobne niedoskonałości architektoniczne, które utrudniają mieszkańcom choćby wyjście z domu - tłumaczyła Małgorzata Łosiewicz.

- Dzięki partycypacyjnemu trybowi zgłoszeń, mieszkańcy mają możliwość samodzielnego zadecydowania o sposobie realizacji ich potrzeb. Na realizację projektu Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje każdorazowo ma 20 tysięcy złotych - dodaje.

"JESTEŚMY DLA MIESZKAŃCÓW"

- W poprzedniej edycji projektu udało się usunąć w mieście kilka istotnych barier. Jesteśmy dla mieszkańców, wspieramy ich jak możemy, choć nie wszystko jesteśmy w stanie poprzez Stowarzyszenie zrealizować. Jeśli w okolicy waszego miejsca zamieszkania trzeba poprawić krawężniki, chodniki i inne elementy, tworzące bariery architektoniczne, po prostu napiszcie lub zadzwońcie do nas - zachęca Małgorzata Łosiewicz.

Realizacja interwencji w ramach obydwu programów jest bezpłatna dla mieszkańców i ma na celu podniesienie jakości oraz komfortu codziennego funkcjonowania w miejscu zamieszkania.

Małgorzata Łosiewicz opowiedziała o planach na ten rok, kolejnych projektach i wsparciu mieszkańców.

Posłuchaj całej rozmowy:

 

Joanna Merecka-Łotysz/pb