Słupsk
(Fot. KPP Bytów)

poniedziałek,

22 lutego 2021

11:39

Poszukiwani świadkowie wypadku w Bytowie, w którym zginęło dwóch braci. "Zeznania mogą mieć kluczowe znaczenie"

Policja poszukuje świadków śmiertelnego wypadku, do którego doszło koło Bytowa. Pod koniec grudnia 2020 r. na drodze wojewódzkiej 209 zginęło dwóch braci w wieku 17 i 19 lat. Nadal nie udało się odtworzyć wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Damian Chamier-Gliszczyński z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie przekazał, że funkcjonariusze zwracają się ze szczególnym apelem do osób, które 22 grudnia 2020 r. około godziny 21:00 przejeżdżały trasą Bytów-Borzytuchom.

POLICJA SZUKA ŚWIADKÓW

- W szczególności prosimy o kontakt osoby, które jechały w kierunku Bytowa w chwili bezpośrednio poprzedzającej wypadek. Ich zeznania mogą mieć kluczowe znaczenie w wyjaśnieniu okoliczności wypadku - apelował policjant.

Funkcjonariusze liczą, że trasą mogły w tym czasie przejeżdżać samochody z włączonymi rejestratorami i być może komuś udało się nagrać moment wypadku.

Prokuratura w Bytowie ustaliła, że bracia w chwili wypadku byli trzeźwi. Osoby, które mogą pomóc odtworzyć okoliczności zdarzenia, powinny kontaktować się z komendą policji w Bytowie.

Paweł Drożdż/ap