Słupsk
fot. pixabay

sobota,

20 lutego 2021

10:48

Ultrasonograf w darze dla słupskiego schroniska. "Otworzy nam to wiele możliwości diagnostycznych"

Słupskie schronisko otrzymało w prezencie ultrasonograf od Fundacji Mocni na Starcie. USG było największą potrzebą placówki, która rocznie niesie pomoc niemal tysiącu zwierząt.


- Aparat nie jest nowy, ale jest absolutnie wystarczający. Jesteśmy już po pierwszych próbach. Najważniejsze, że otworzy nam to wiele możliwości diagnostycznych. Dzięki USG rozpoznanie będzie szybsze, co ma znaczenie szczególnie dla leczenia zwierząt po wypadkach - mówi Marta Śmietanka, kierownik słupskiego schroniska.

PIENIĄDZE ZE ZBIÓRKI ZNAJDĄ INNĘ PRZEZNACZENIE

- Środki finansowe, które zostały zebrane na ultrasonograf, czyli 8 tysięcy złotych, zostaną przeznaczone na zakup innego potrzebnego sprzętu, który zasili gabinet weterynaryjny słupskiej placówki. Uzupełnimy sprzęt chirurgiczny, kupimy pompy infuzyjne, myślimy też o koncentratorze tlenu dla naszych zwierzaków. To są nasze wstępne plany, bo dyskusje na ten temat ciągle trwają - dodaje Marta Śmietanka.

Oprócz sprzętu weterynaryjnego, z uwagi na przebywającą w placówce dużą liczbę czworonogów, potrzebne są także podkłady medyczne oraz specjalistyczna karma.

Schronisko dla zwierząt w Słupsku mieści się przy ul. Sportowej 73a.

 

Joanna Merecka-Łotysz/am