Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

sobota,

23 stycznia 2021

13:24

40 nowych posłań dla psów trafiło do słupskiego schroniska. "To nieoceniona pomoc ludzi dobrej woli"

Zbiórkę na zakup nowych legowisk zorganizowali wolontariusze ze słupskiego schroniska. Wsparły ich firmy działające lokalnie, słupscy radni, a także mnóstwo ludzi dobrej woli. Na nowe posłania dla psów udało się uzbierać ponad sześć tysięcy złotych.

 

Przekazane posłania są dobrej jakości, dzięki czemu wytrzymają niekorzystne warunki pogodowe. 
- Jesteśmy wolontariuszami słupskiej placówki i próbujemy już od jakiegoś czasu wspierać nasze schronisko. Tym razem zorganizowałyśmy licytację po to, żeby zakupić jak największą liczbę posłań dla słupskich "bezdomniaków". Są to materace wodoodporne. Co ważne, zostały one wykonane z materiału odpornego na zniszczenia. Obok materaców schronisko otrzymało od nas także plastikowe legowiska  - wskazała Magdalena Drewniak, jedna z organizatorek akcji.

IMG 9725

(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)


WSPIERANIE CAŁYM SERCEM

- Wolontariusze wspierają naszych podopiecznych całym sercem i nie tylko. To nieoceniona pomoc. Nie wiemy, jak nasze psiaki zareagują na nowe posłania ale mam nadzieję, że posłużą nam jakiś czas, a nasi podopieczni tak szybko ich nie zniszczą. Do tej pory radziliśmy sobie chałupniczymi metodami, czyli robiliśmy legowiska z tego, co mieliśmy. Teraz zwierzętom na pewno będą sucho i wygodnie - wytłumaczyła Marta Śmietanka, kierownik słupskiego schroniska.

IMG 9733

(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)


W schronisku dla zwierząt przy ul. Sportowej w Słupsku przebywa około 110 psiaków. W minionym roku do placówki trafiło 311 psów i 331 kotów. 154 psy i 235 kotów w 2020 roku znalazło nowy dom.


Joanna Merecka-Łotysz/mw