Słupsk
(Fot. UM Lębork)

środa,

13 stycznia 2021

14:00

W Lęborku powstaje nowy most. Ułatwi komunikację dwóm dużym osiedlom i usprawni ruch

W Lęborku powstaje nowy most na rzece Łebie. Inwestycja kosztuje prawie pięć milionów złotych, z czego blisko trzy z nich miasto pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych.

 Romuald Babul, Naczelnik Wydziału Inwestycji z lęborskiego ratusza powiedział Radiu Gdańsk, że to już drugi obiekt mostowy budowany na terenie miasta w czasie ostatniego roku. Podkreślił, że przeprawa ma ułatwić mieszkańcom komunikację dwóch dużych osiedli oraz usprawnić dojazd do pobliskich miejscowości.


KOLEJNE ROZWIĄZANIE KOMUNIKACYJNE

- Budowa mostu na wysokości ulicy Kazimierza Wielkiego i Czołgistów jest kolejnym elementem dającym szansę innego wyboru połączenia komunikacyjnego z już dzisiaj zakorkowanego centrum. Dodatkowo to także większa koncepcja lepszego skomunikowania miasta z pobliskimi miejscowościami, jak Nowa Wieś Lęborska i Łeba - tłumaczył Babul.

Jak poinformował lęborski ratusz, planowane połączenie składające się z 500-metrowej drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem umożliwi przekierowanie ruchu samochodowego i rowerowego w nowym kierunku, odciążając tym samym most na Alei Wolności, skrzyżowanie Alei Wolności z Armii Krajowej czy skrzyżowanie ulic Czołgistów z Armii Krajowej przy Starostwie Powiatowym. Nowe połączenie poprawi płynność ruchu, dostępność komunikacyjną, a także zwiększy bezpieczeństwo ruchu umożliwiając m.in. bezpośredni, szybki dojazd straży pożarnej.

To drugi most, który powstaje w czasie ostatniego roku w Lęborku. Miasto projektuje już także trzeci obiekt na wysokości oczyszczalni ścieków.


Paweł Drożdż/mw