Słupsk
(Fot. Joanna Merecka-Łotysz/Radio Gdańsk))

środa,

13 stycznia 2021

13:14

Zima zaskoczyła wszystkich... oprócz słupskich drogowców. "Przejezdność zapewniona. Jesteśmy w pełni przygotowani"

19 kolizji w regionie od poniedziałku. W Słupsku i okolicach od rana panują trudne warunki jazdy, śliskie są jezdnie i chodniki. Na powiatowych trasach pracują 32 pojazdy: solarki oraz pługi. Wszystko po to, by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Do Słupska dotarła prawdziwie zimowa aura. - Przejezdność jest zapewniona. Oczywiście są utrudnienia, ponieważ ciągle sypiący śnieg powoduje to, że tworzą się miejsca niebezpieczne. Proszę kierowców o zwolnienie i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drogach. Piaskarko-solarki od 4:00 rano walczą z warunkami panującymi na naszych drogach. Cały sprzęt, który mamy, został rozdysponowany do akcji. Cały czas monitorujemy prognozę pogody, więc jesteśmy w pełni przygotowani. Jeśli będzie taka konieczność, sprzęt będzie wysyłany w te najbardziej newralgiczne miejsca - tłumaczy Mariusz Ożarek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Słupsku.

mereckapolicja

(Fot. Joanna Merecka-Łotysz/Radio Gdańsk)


Na zimę nie narzekają słupszczanie. - Nadeszła zima, to musi być śnieg. Jest pięknie, powietrze lepsze i w ogóle cudownie. Ja się cieszę - podkreśla słupszczanka.

"ODROBINA WYROZUMIAŁOŚCI, A WSZYSTKO BĘDZIE PIĘKNIE"

- My Polacy mamy tendencję do narzekania. Kierowcom się wydaje, ze traktor z pługiem powinien jeździć po parkingu całą dobę. A jak on ma tam wjechać, jeśli wszędzie stoją samochody? Trzeba uzbroić się w cierpliwość i odrobinę wyrozumiałości, a wszystko będzie pięknie. Są ferie, jest śnieg. Wszystko się zgadza - dodaje słupszczanin.

Od kilku lat zimy na Pomorzu przypominają bardziej jesień lub wiosnę. Tym razem, ku uciesze dzieci, śnieżna aura dopisała. Warto jednak zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza wyjeżdżając poza granice administracyjne miasta.


Joanna Merecka-Łotysz/mw