Słupsk
(Fot. Przemysław Woś/ UM Słupsk)

środa,

13 stycznia 2021

11:29

Znikną stare magazyny, powstanie nowoczesny obiekt "z duszą". Rozpoczęto budowę węzła transportowego w Słupsku

Od wyburzeń dawnych zabudowań rozpoczęto budowę węzła transportowego w Słupsku. - Inwestycja będzie kosztować około 30 mln złotych. Zmodernizowana zostanie ulica Towarowa, a w miejscu zaniedbanych magazynów kolejowych powstanie dworzec autobusowy, nawiązujący architekturą do dawnej zabudowy - informuje Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Z kolei Polskie Koleje Państwowe mają wykonać tunel, łączący ulicę Wojska Polskiego i Kołłątaja z ulicą Towarową i osiedlem Zatorze. Skróci to trasę do centrum miasta dla pieszych i rowerzystów. Niezbędne jest przeniesienie tak zwanych "torów odstawczych" o długości około czterystu metrów. PKP zleciły już także zaprojektowanie nowego budynku dworca kolejowego w Słupsku.


- Takie są wytyczne konserwatora zabytków. Z jednej strony będzie to właśnie taki obiekt z architekturą jak dotychczas, ale oczywiście odnowiony. Z drugiej bardzo nowoczesny, spełniający wymogi współczesnego dworca dla pasażerów, obsługi i kierowców - dodaje Orłowski.

Inwestycja ma być gotowa w roku 2023.

Przemysław Woś/mw