Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś)

wtorek,

12 stycznia 2021

19:12

Chcesz mieć wpływ na wygląd miasta? Słupski ratusz szuka chętnych do Komitetu Rewitalizacyjnego

Rozpoczął się nabór do Komitetu Rewitalizacji w Słupsku. Zadaniem tego zespołu doradczego ma być opiniowanie m.in. prac rewitalizacyjnych wykonywanych w mieście. Komitet powoływany jest na okres 3 lat i może w nim być maksymalnie 30 członków.

- To ważne ciało doradcze, które zatwierdza nasz program rewitalizacji - mówi wiceprezydent Słupska Marta Makuch. - Będąc w nim, można mieć realny wpływ na to, jak rewitalizacja będzie w kolejnych latach w naszym mieście przebiegała - dodaje.

GŁOS SPOŁECZEŃSTWA

- Od członków tego komitetu oczekujemy krytycznego spojrzenia na to, co wszystko w rewitalizacji było, jest i jeszcze będzie - mówi Paweł Krzemień z wydziału rewitalizacji słupskiego ratusza. - To ciekawa przygoda przed tym komitetem. Każdy, kto się interesuje miastem, komu bliskie są problemy Słupska z pewnością odnajdzie się w tym ciele. My jako urzędnicy zrobimy wszystko, aby jak najbardziej twórczo te kolejne trzy lata wspólnie spędzić. To coś więcej niż ciało doradcze - to głos społeczeństwa - dodaje.

Komitet powoływany jest na 3 lata, maksymalnie może w nim być 30 członków. Jest ciałem mocno zróżnicowanym. Są w nim mieszkańcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych.

NIE TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW ŚRÓDMIEŚCIA

- Każdy mieszkaniec może się interesować tym, co się dzieje podczas rewitalizacji i nie musi to być mieszkaniec śródmieścia - dodaje Paweł Krzemień.

Nabór do Komitetu trwa od 20 stycznia do 3 lutego. Wnioski można dostarczyć do małego ratusza w pokoju 204 w referacie rewitalizacji, na adres mailowy: rewitalizacja@um.slupsk.pl. Zgłoszenia powinny być dostarczane na specjalnym formularzu, który można znaleźć w internecie lub w kancelariach ratusza.

 

 

Marcin Kamiński/ako