Słupsk
(Fot. Radio Gdańsk/Joanna Merecka-Łotysz)

wtorek,

12 stycznia 2021

12:41

Czy słupskie placówki są gotowe na powrót uczniów? "Mieliśmy sporo czasu, aby oswoić się z pandemią"

Uczniowie z klas I-III wrócą do nauki stacjonarnej 18 stycznia. Pozostali nadal będą uczyli się zdalnie. Powrót do zajęć ma odbywać się w reżimie sanitarnym. Pozostałe ograniczenia zostały utrzymane do 31 stycznia.

- Słupskie placówki są gotowe na przyjęcie najmłodszych uczniów - mówi Marta Makuch, zastępca prezydenta Słupska. - Mieliśmy sporo czasu, aby oswoić się z pandemią i wymaganymi obostrzeniami. Nauczyliśmy się i mamy już pewne nawyki, pozwalające na utrzymanie reżimu sanitarnego. Szkoły obecnie stoją puste, a więc powrót najmłodszych klas nie będzie stanowił problemu. Można będzie lekcje przeprowadzać tak, aby poszczególne grupy nie miały ze sobą kontaktu - dodaje.

Do końca tygodnia nauczyciele z regionu słupskiego przejdą bezpłatne i dobrowolne testy na obecność koronawirusa. Przebadanych zostanie ponad 350 pracowników szkół.

Na temat powrotu uczniów do szkół Joanna Merecka-Łotysz rozmawiała z zastępcą prezydenta Słupska, Martą Makuch:

 

 

Tymczasem minionej doby w regionie słupskim potwierdzono 22 nowe zakażenia koronawirusem. Patogen wykryto u 13 osób ze Słupska i dziewięciu z powiatu. W powiecie bytowskim są trzy nowe zakażenia, w lęborskim dwa. W województwie pomorskim zanotowano 583 nowe przypadki, a w kraju 5569.

 

Joanna Merecka-Łotysz/ako