Słupsk
(Fot. UM Słupsk)

wtorek,

12 stycznia 2021

12:20

Słupsk wesprze utalentowanych artystycznie mieszkańców stypendiami. Zgłoszenia wciąż można przesyłać

Do końca stycznia można składać wnioski o stypendia prezydent Słupska. - Miasto Słupsk przygotowało pulę środków pieniężnych dla utalentowanych artystycznie mieszkańców. Do 31 stycznia bieżącego roku można składać wnioski o Stypendium Prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury - informuje Monika Rapacewicz, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Na nagrody dla twórców i artystów ratusz miejski przeznaczył 25 tysięcy złotych.


 - Oferta skierowana jest do animatorów kultury i twórców niezależnych na realizację projektu artystycznego lub upowszechniającego kulturę. Również dla tych, którzy biorą czynny udział w międzynarodowych lub ogólnopolskich konkursach, festiwalach lub projektach kulturalnych, odbywających się poza Słupskiem. Artyści i twórcy mogą starać się o wsparcie miasta, niezbędne do realizacji działań, w takich dziedzinach jak literatura, sztuki wizualne, muzyka, taniec, teatr i film oraz organizacja wydarzeń kulturalnych - dodaje rzecznik Rapacewicz. 

GDZIE SKIEROWAĆ DOKUMENTY?

Termin składania wniosków upływa 31 stycznia 2021 roku (niedziela) i należy je złożyć w kancelarii urzędu w pokoju nr 6, najpóźniej do poniedziałku 1 lutego 2021 roku. Wyłonionych stypendystów poznamy najwcześniej wiosną.

Więcej informacji oraz wykaz niezbędnych dokumentów, które należy wypełnić ubiegając się o stypendium, znaleźć można >>>TUTAJ lub pod nr tel: 59 848 83 79.


Joanna Merecka-Łotysz/mw