Słupsk
(Fot. Przemysław Woś)

wtorek,

12 stycznia 2021

11:20

21 tysięcy złotych za wyświetlanie informacji o jakości powietrza na ekranie koło ratusza. "Nie wszyscy korzystają z aplikacji"

21 tysięcy złotych rocznie kosztuje wyświetlanie poziomu zanieczyszczenia powietrza na ekranie przy miejskim ratuszu. Urzędnicy podkreślają, że to promocja dobrej jakości powietrza w mieście nie tylko wśród mieszkańców, ale również turystów.

Dane dotyczące jakości powietrza w Słupsku są pokazywane na podstawie informacji pochodzących z pięciu czujników, rozmieszczonych na terenie miasta.

- Nie wszyscy korzystają z aplikacji w telefonach. Opłata za ten serwis wynosi około tysiąca siedmiuset złotych miesięcznie, w tym mamy również serwis tego urządzenia. Dane są przekazywane na bieżąco. Umowę podpisaliśmy do końca tego roku - tłumaczy Monika Rapacewicz, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słupsku.

LOKALIZACJA EKRANÓW

Urządzenia zlokalizowano na terenie szkół przy ulicach Leszczyńskiego, Hubalczyków, Starzyńskiego, w sąsiedztwie hali Gryfia oraz przy stadionie 650-lecia przy ulicy Madalińskiego.

Oprócz danych dotyczących jakości powietrza, na ekranie wyświetlane są informacje o segregacji i zasadach polityki śmieciowej oraz reklamy miejskich spółek.


Przemysław Woś/mw