Słupsk
Rzeczniczka prezydenta Słupska tłumaczy, że nie oznacza to jednak, że dzieci nieszczepione będą nieprzyjmowane (Fot. Pixabay/Alicja)

poniedziałek,

07 grudnia 2020

20:11

Dzieci zaszczepione będą przyjmowane jako pierwsze. Szykuje się zmiana regulaminu w słupskich przedszkolach

Szykuje się zmiana regulaminu przyjęć do przedszkoli w Słupsku. Teraz priorytetowo mają być traktowane dzieci zaszczepione. Słupsk będzie już trzecim miastem na Pomorzu, które przyjęło taką  zasadę.Rzeczniczka prezydenta Słupska Monika Rapacewicz tłumaczy, że nie oznacza to jednak, że dzieci nieszczepione nie będą przyjmowane.

- Te dzieci będą otrzymywać po prostu mniejszą liczbę punktów w momencie ubiegania się o miejsce w danym przedszkolu. Chodzi nam o to, aby przyjąć strategię jeżeli chodzi o zabezpieczenie zdrowotne dzieci i pracowników przedszkola - mówi Rapacewicz. - Wszyscy wiemy, że szczepienia są potrzebne. W ten sposób pozbywamy się chorób zakaźnych, szczepiąc się jako populacja - podkreśla.

TRZECIE MIASTO NA POMORZU

Słupsk nie jest pierwszym miastem na Pomorzu, które wprowadziło tego typu zmiany w regulaminach. W Gdyni jednym z kryteriów przyjęcia dziecka do żłobka jest zaświadczenie lekarskie o wykonanych szczepieniach.

W Gdańsku szczepienia są brane pod uwagę przy drugim etapie rekrutacji do przedszkoli.

 

Marcin Kamiński/ako