Słupsk
Dom w Modrzejewie nadaje się tylko do wyburzenia (fot. OSP Tuchomie)

sobota,

28 listopada 2020

17:58

Dom czteroosobowej rodziny po pożarze nadaje się tylko do wyburzenia. Potrzebna jest każda pomoc

200 tys. zł wynoszą straty po pożarze domu w Modrzejewie w powiecie bytowskim. Dach nad głową straciła czteroosobowa rodzina. Ogień wybuchł rano i tylko szybka reakcja pozwoliła uniknąć tragedii.

- Ogień pojawił się w budynku gospodarczym i zajął również poddasze domu - mówi oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. - Budynek gospodarczy spalił się doszczętnie, z domu pozostał tylko parter. 

W akcji gaszenia pożaru brało udział 12 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Sołtys Modrzejewa Marika Breska mówi, że przyda się każda pomoc.

OD CHEMII PO PIENIĄDZE

- Szybka reakcja mężczyzny uchroniła rodzinę przed tragedią, bo po wyprowadzeniu wszystkich z domu zawalił się dach. Budynek jest do wyburzenia. Z domu uratowano dwie szafy i trzy łóżka. W tej chwili potrzebne jest dosłownie wszystko. Chemia, środki czystości, żywność, materiały budowlane, pieniądze. Pomagają wszyscy, strażacy, nasze sołectwo, mieszkańcy... Trzeba zabezpieczyć tę rodzinę - podkreśla sołtys.

Poszkodowana w pożarze rodzina przebywa na razie w mieszkaniu socjalnym w Trzebiatkowej. W przyszłym tygodniu w internecie zostanie uruchomiona zbiórka funduszy na odbudowę domu.

 

 

Marcin Kamiński