Słupsk
(Fot. GDDKiA/Wikipedia.pl)

piątek,

27 listopada 2020

17:13

Sporo chętnych na przygotowanie dokumentacji projektowej obwodnicy Słupska. "Z dziesięciu ofert pięć poniżej kosztorysu"

Dziesięć firm zgłosiło się do przetargu na przygotowanie dokumentacji projektowej obwodnicy Słupska i Kobylnicy. Oferty wahają się od ponad dwóch do pięciu milionów złotych. Trasa ma być zrealizowana w ramach rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-2030.

Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powiedział Radiu Gdańsk, że na przygotowanie dokumentacji przygotowano 3,4 miliona złotych.

- Z tych dziesięciu ofert pięć jest poniżej naszego kosztorysu, więc powinniśmy mieć z czego wybrać. W tej chwili najbliższy czas to będzie weryfikacja tych ofert - mówił rzecznik GDDKiA w Gdańsku.

Piotr Michalski dodał, ze przed firmą, która zostanie wybrana w przetargu, najtrudniejszym zadaniem będzie wyznaczenie nowego przebiegu obwodnicy Słupska i Kobylnicy.

JAKI PRZEBIEG OBWODNICY?

- Nie znamy przebiegu tej drogi, nie znamy żadnego wariantu. To będzie dopiero przedmiotem prac biura projektowego, które wyszuka kilka wariantów, spośród których będziemy starali się wybrać ten najbardziej optymalny - podkreślił.

Warianty przebiegu nowej drogi mają zostać opracowane pod kątem ekonomicznym, środowiskowym. Kolejnym etapem będą spotkania z mieszkańcami. Niewykluczone są również wywłaszczenia.

W ramach programu budowy 100 obwodnic w województwie pomorskim powstanie pięć - Sztumu, Starogardu Gdańskiego, Brzezia, Człuchowa oraz Słupska i Kobylnicy.

 

Paweł Drożdż