Słupsk
W przeszłości jarmarki na Nowobramskiej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorców, artystów oraz kupujących (fot. Radio Gdańsk/Marcin Kamiński)

środa,

25 listopada 2020

14:07

Słupski Jarmark Bożonarodzeniowy miał się odbyć z rozmachem. Nie będzie jednak wyglądał tak, jak planowano

Jarmark Bożonarodzeniowy od 14 do 20 grudnia zagości na ulicy Nowobramskiej. Organizatorem jest Urząd Miejski w Słupsku. Miał być zorganizowany z rozmachem i występami artystycznymi, jednak w tym roku gościć będzie jedynie około 20 wystawców.

- Zależy nam na tym, aby ten grudniowy jarmark był absolutnie w klimacie świąt. Nie będzie wyglądał tak, jak sobie wymarzyliśmy, ale mamy trudne czasy i musimy dostosować się do obostrzeń, związanych z pandemią - mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka z Urzędu Miejskiego w Słupsku. - Postaramy się jednak umilić mieszkańcom ten przedświąteczny czas. Na pewno oprócz lokalnych przetworów będzie także rękodzieło i muzyka - wymienia. 

UTRZYMANIE ŚWIĄTECZNEGO KLIMATU

W przeszłości jarmarki na Nowobramskiej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorców, artystów oraz kupujących.

- Mamy około 20 stanowisk, niestety nie wszystkie pod zadaszeniem - mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka. - Zapraszamy wystawców do kontaktu z nami, do rozdysponowania zostało kilka miejsc. Mamy też ogromną nadzieję, że pomimo pandemii uda nam się utrzymać klimat świąteczny - dodaje.

To druga edycja jarmarku zimowego przy Nowobramskiej w Słupsku. Zainteresowani wystawcy mogą kontaktować się z Wydziałem Współpracy i Promocji Urzędu Miejskiego: tel. 59 84 88 228, wip@um.slupsk.pl.

 

Joanna Merecka-Łotysz/ako