Słupsk
(Fot. piotrmuller.pl)

środa,

25 listopada 2020

11:02

Przetargi na dwa kolejne odcinki trasy S6. Piotr Müller: to przyjemność, oglądać realizację projektów na rzecz regionu

Ogłoszono przetarg na kolejny odcinek trasy S6. Chodzi o zaprojektowanie i zbudowanie części "ekspresówki" na odcinku Bobrowniki-Skórowo. To 13-kilometowy fragment drogi pomiędzy Słupskiem a Lęborkiem. - Za kilka dni Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku ogłosi też przetarg na 11-kilometrowy odcinek pomiędzy Leśnicami a Skórowem - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

- Cieszy mnie to, że infrastruktura drogowa tak mocno rozwija się na naszym Pomorzu. Inwestycja w drogę ekspresową S6 to wielki krok. Oznacza budowę nowej trasy, wysoką jakość dróg i przede wszystkim bezpieczeństwo. To przyjemność, oglądać realizację zamierzonych projektów na rzecz regionu - dodał.

 

S6 mapka1
(materiały GDDKiA)
 
s6 mapka2

(materiały GDDKiA)


- Zachęcam do śledzenia postępów prac na stronach internetowych GDDKiA. Jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na ostatni odcinek pomiędzy Lęborkiem a Słupskiem. Chcę też podkreślić, że równolegle, z tak zwanych rekompensat za tarczę antyrakietową, budujemy, wspólnie z samorządami regionu słupskiego, lokalne drogi dojazdowe do powstającej S6 - powiedział Piotr Müller, poseł na Sejm RP. 

PODSTAWA FUNKCJONOWANIA GOSPODARKI

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała podkreślił, że inwestycje mimo pandemii muszą być realizowane, by zapewnić funkcjonowanie gospodarki. - To jest czas szczególnie ważny dla inwestycji infrastrukturalnych, czas, kiedy są one bardziej potrzebne, ale też czas, kiedy można je sprawniej przeprowadzić - dodał Marcin Horała.

Kilka tygodni temu ogłoszono także przetarg na poszerzenie obwodnicy Słupska. Trwa budowa trasy S6 pomiędzy Gdynią a Bożympolem Wielkim. Ten odcinek ma być gotowy za rok. Cała S6 od Gdyni do Goleniowa ma być udostępniona kierowcom do roku 2025.

 

Przemysław Woś/mk